top of page

Rekrutacja do badania dla diabetyków w Ośrodku Clinical Research Group

Zaktualizowano: 19 paź 2018

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja do badania prowadzonego w ośrodku Clinical Research Group Sp. z o.o. dla osób chorujących na cukrzycę typu I została przedłużona do końca stycznia 2019r.

Na badanie zapraszamy pacjentów w wieku 18-75 lat, którzy mają rozpoznaną cukrzycę typu I od conajmniuej 2 lat i którzy aktualnie przyjmują dzienną dawkę insuliny mniejszą lub równą 1,2 j/kg masy ciała. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie mogą wziąć udziału w badaniu.

Pacjenci będą przyjmować insulinę Rechon lub insulinę Humulin® (obecnie stosowaną w leczeniu cukrzycy typu I). Badanie potrwa około 7 miesięcy (w tym około 6-cio miesięczny okres leczenia) i obejmie 5 wizyt w ośrodku badawczym, zlokalizowanym w Warszawie, na ul. Sokołowskiej 9/U-2 (osiedle Wola).

Pacjenci będą w tym badaniu pod regularną kontrolą lekarską (diabetologiczną) przez okres co najmniej 6 miesięcy. Udział pacjenta w badaniu nie wiąże się z żadnymi kosztami, insulina będzie udostępniana Państwu nieodpłatnie. Dodatkowo ośrodek zapewni każdemu pacjentowi paski do glukometrów oraz odpowiedni wstrzykiwacz do insuliny wraz z igłami. Również koszty podróży do i z ośrodka będą pokrywane.

Badanie jest przeprowadzane na zlecenie firmy farmaceutycznej Rechon Life Science AB, która opracowuje preparat Rechon Insulin Human Soluble jako tzw. lek „biopodobny” do szybko działającej insuliny Humulin® Regular. Lek biopodobny to taki, który jest niemal identyczny z istniejącym produktem, lecz został wyprodukowany przez inną firmę.

Głównym celem tego badania jest ocena długoterminowego bezpieczeństwa produktu Rechon Insulin Human Soluble u pacjentów z cukrzycą typu I. Badanie prowadzone jest jednocześnie w 19 ośrodkach w Europie.

Obecnie kilku pacjentów zakończyło udział w badaniu w naszym ośrodku.

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 608-637-401 lub 22 100 45 30, bądź drogą mailową: m.sieradzka@crg-clinical.pl

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page